فواید و اثرات مثبت قابل توجه ورزش برای کودکان

ورزش کردن برای کودکان بسیار مفید است و فواید بسیاری برای سلامت بدن و روحیه آن ها دارد همچنین می تواند برای هوش و عملکرد مغز کودک مفید باشد.فعالیت فیزیکی در کودکان به دلایل مختلفی مهم است چراکه به کاهش اضافه وزن و چاقی کمک میکند، افزایش قدرت در ماهیچه ها و استخوان ها و حتی افزایش تمرکز در مدرسه را بهبود میبخشد. ورزش یک جزء حیاتی از رشد هر کودکی است که پایه های زندگی سالم را در بر می گیرد .

دلایلی که نشان می دهد ورزش برای کودک شما اهمیت دارد

ارتقاء رشد و توسعه سلامتی

این مزایا همچنان تا بزرگسالی ادامه می یابد به این دلیل که بچه هایی که ورزش می کنند به احتمال زیاد ورزش را در بزرگسالی ادامه می دهند.کمک دربه دست آوردن و حفظ وزن سالم

ورزش منظم همراه با رژیم غذایی سالم می تواند به کاهش احتمال ابتلا به اضافه وزن و چاقی کودک کمک کند.اگر کاهش وزن نیاز است، ورزش می تواند آن را به روش سالم کاهش دهد.

سلامت قلبی عروقی را بهبود می بخشد

قلب مهم ترین عضله است که در طول فعالیت بدنی تمرین می کند ؛ ورزش منظم به کاهش عوامل خطر بیماریهای قلبی عروقی مانند کلسترول بالا، فشار خون بالا، دیابت نوع 2 و چاقی کمک می کند.

فواید ورزش کودکان چیست و چگونه به سلامت آن ها کمک می کند؟

تعادل، انعطاف پذیری، هماهنگی و قدرت را بهبود می بخشد،

کمک در توسعه مهارت های حرکتی

مهارت های حرکتی شامل استفاده از ماهیچه ها در دست به خصوص در انگشتان دست که در نوشتن، تغذیه و پوشاندن پیراهن مهم است. بهبود مهارت های حرکتی در دویدن، راه رفتن بسیار مهم است زیرا وضعیت بد در کودکان می تواند باعث خستگی، درد پشت و گردن و سردرد شود.

حرکات کششی باعث افزایش تمرکز و مهارت تفکر

مطالعات نشان داده اند که ورزش باعث پیشرفت تحصیلی کودک می شود.

ورزش، باعث افزایش اعتماد به نفس است

استرس را کاهش می دهد و باعث آرامش می شود

ورزش یک روش فوق العاده برای از بین بردن استرس و اضطراب است، زیرا کودکان می توانند از این مشکلات متاثر شوند. همچنین می تواند خواب را بهبود بخشد که برای سلامتی و سلامت کلی کودک ضروری است.

گرد آورنده : سرکار خانم مومن ( مربی ورزش )

تایید کننده : سرکار خانم اسحاقی ( مدیریت آموزشگاه )

منبع : کودک سالم


امتیاز شما به این محتوای آموزشی ؟ جمع امتیاز 0/20