هر کاری در چه ساعتی از روز با موفقیت بیشتری انجام می‌شود؟

آیا برای شما هم پیش آمده با شور و اشتیاق فراوان از خواب بیدار شوید و یک روز کاری را شروع کنید، اما شب که به رختخواب می روید احساس کنید اصلاً روز مفیدی نداشته و کار زیادی انجام نداده‌اید. در بیشتر اوقات کاری که انجام می دهید مسئله نیست بلکه زمان انجام آن مهم است.

بهترین زمان برای ورزش: قبل از صبحانه
تحقیقات نشان می دهد ورزش صبحگاهی، خصوصاً قبل از صبحانه، بهترین ورزش برای لاغری و کاهش وزن است. ارین برادوین معتقد است دلیل تأثیرگذاری ورزش صبحگاهی روی کاهش وزن و افزایش انرژی این است که بدن از همان ابتدای صبح روی چربی سوزی تنظیم می‌شود.

بهترین زمان برای سرو قهوه یا چای: بعد از ساعت 9:30 صبح
بهترین زمان برای نوشیدن قهوه بعد از ساعت 9:30 صبح است، زیرا کورتیزول، هورمون استرس که وظیفه تنظیم انرژی بدن را به عهده دارد معمولاً بین ساعت 8 و 9 صبح ترشح بیشتری دارد پس شما نیازی به خوردن قهوه و تحریک آن ندارید.

زمان انجام کارهایی که تمرکز زیادی می‌خواهند: در بهترین ساعت بیولوژیکی بدن
بهترین زمان بیولوژیک بدن BPT، زمانی از روز است که بدن دارای بیشترین سطح انرژی است.برنامه روزانه‌ خود را تغییر دهید به طوری که سخت‌ترین و اصلی‌ترین کارها را در طول ساعت‌های BPT انجام دهید.

زمان مناسب برای مصاحبه‌های کاری: یکشنبه ساعت 10:30 صبح

اگر می خواهید برای مصاحبه قرار بگذارید، یکشنبه ساعت 10:30 صبح را انتخاب کنید. قطعاً این روز و ساعت برای مصاحبه کننده هم بهترین زمان است. مراقب باشید در ابتدا یا انتهای روز یا بلافاصله قبل یا بعد از ناهار قرار نگذارید.

بهترین زمان برای استراحت: اواسط صبح
این بدین خاطر است منابع ذهنی فرد معمولاً بعد از بیدار شدن در بالاترین سطح خود قرار دارد. این منابع در طی روز استفاده می‌شوند. البته نیاز نیست در مدت زنگ تفریح، فعالیت غیر کاری انجام دهید؛ همین که کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید و خودتان آن را انتخاب کرده‌اید کافی است.

بهترین زمان برای چرت روزانه: بین ساعت ۲ تا ۳ بعدازظهر
این بدین دلیل است که افراد بعد از ناهار کمی احساس خواب آلودگی یا کاهش سطح هوشیاری دارند و احتمال تداخل خواب روزانه با خواب شبانه در این ساعات از دیگر ساعت‌های بعدازظهر کمتر است.

بهترین زمان برای برگزاری جلسه: یکشنبه ساعت ۳ بعدازظهر
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد ساعت ۳ بعدازظهر یکشنبه (دومین روز هفته‌ کاری) بهترین زمان برای تشکیل جلسات تیمی است، زیرا زمانی است که احتمالاً تمام اعضا حاضر می شوند. در مقابل، ابتدای روز بدترین زمان برای برگزاری جلسه مشخص شده است.
کیت هریس، پژوهشگر ارشد این تحقیق می‌گوید: “باید به افراد برای آماده شدن زمان بدهیم. اگر جلسه را ساعت ۹ صبح برگزار کنیم، شرکت‌کنندگان یا بدون آمادگی وارد جلسه می‌شوند یا روز قبل را به آماده سازی برای جلسه سپری می‌کنند.”

انجام کارهای خلاقانه: وقتی خسته هستید

در یک مطالعه، نشان داده شد که دانشجویانی که بازی رایانه ای پیچیده ای را که نیاز به توجه دارد بازی می کنند، خلاق‌تر از دانشجویانی هستند که بازی ساده تری را انجام داده اند.
پژوهشگرانِ این مطالعه می گویند دلیل این مسئله آن است که تمرکز و توجه، از نیروی بازدارندگی ذهن شرکت‌کنندگان می‌کاهد و ذهن آن‌ها را برای پالایش اطلاعات غیرضروری از ناخودآگاهشان توانمند می سازد.
بنابراین کارهای خلاقانه را بلافاصله بعد از اینکه از محل کار به خانه برگشتید یا زمانی که (به اشتباه) فکر می‌کنید هیچ نیروی مغزی برایتان باقی نمانده است، انجام دهید.

گرد آورنده : سرکار خانم یوسف زاده ( مسئول فناوری )

تایید کننده : سرکار خانم اسحاقی ( مدیریت آموزشگاه )

منبع : بیزنس بیندر


امتیاز شما به این محتوای آموزشی ؟ جمع امتیاز 0/20